7.Koğuştaki Mucize

Yönetmen:  Mehmet Ada Öztekin
İmdb: 8.3
Süre: 132 dakika
Tür : Dram

Konusu

1983 yılında bir Ege kasabasında küçük bir kız ölür. Ölen küçük kız sıkıyönetim komutanının kızıdır ve onun ölümünün sorumlusu olarak babaannesi ile yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan Memo görülür. Memo, her ne kadar suçsuz olduğunu anlatsa da kimse ona inanmaz. İdam cezasına çarptırılan Memo’nun yakınları adaletin sağlanması için uğraşırken, Memo ve kızı Ova’nın tek istediği birbirlerine kavuşabilmektir.

Oyuncular

Filmin oyuncu kadrosunda Aras Bulut İyinemli , Deniz Baykal , Nisa Sofiya Aksongur, Yurdaer Okur , İlker Aksum ve Mesut Akusta gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

İzleyici Yorumum

Güney Kore yapımı Miracle in Cell No 7 adlı filmden aynı adla uyarlanan 7.koğuştaki mucize  için haksız yere suçlanan bir babayla, yalnız kalan küçük kızının buluşma hikayesi diyebiliriz. Film uyarlama olmasına rağmen bence gayet başarılıydı. Kore yapımı filmin tamamen aynısı değildi ve Türk tarih , kültür ve geleneği bağlı ögeler içeriyordu film.Türü her ne kadar dram olsa da yer yer komediye de yer verilmiş. Ben filmi çok beğendim ve sanırım her izleyişim de ağladım.Duyguları karşı tarafa çok iyi aktarabildiğini düşünüyorum.

Derleyen:Merve Yamak

Son Güncelleme: Mayıs 22, 2020

Bu yazı/derleme faydalı mıydı?

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yap